اب مثل خون در رگ های من (نامه های احمد شاملو

📚

.❌چاپ تمام☹❌

کتاب مثل خون در رگ های من (نامه های احمد شاملو به آیدا) . ✒نوشته: احمد شاملو

📑نشر:  چشمه

📙قطع:  رقعی

📑تعداد چاپ:  13

📗نوع جلد:  سخت

📑تعداد صفحه: 172

💲قیمت:35000 تومان #ارسال_رایگان

.

#چکیده:

این کتاب، شاملِ بیست نامه‌ احمدِ شاملو به همسرش آیدا سرکیسیان است که در سال‌های 40 و 50 خطاب به او نوشته است.

آیدا سرکیسیان همسر احمد شاملو بعد از پانزده سالی که از مرگِ این شاعر جریان‌ساز می‌گذرد، اجازه‌ انتشار این نامه‌ها را داده است.

این مجموعه 172 صفحه است و از سوی نشر چشمه منتشر شده است. رابطه‌ عاطفی و عاشقانه‌ احمد شاملو و آیدا سرکیسیان یکی از مهم ترین وجوهِ زندگی این شاعر است که باعثِ تحول در زندگی شاملو شد؛‌ به طوری که در بسیاری از مشهورترین اشعارش رد پای حضورِ آیدا کاملا محسوس است. به همین دلیل می‌توان این رابطه را یکی از تاثیرگذارترین روابط عاشقانه‌ای دانست که شخص شاملو نیز مدام به آن اشاره داشت.

فضای حاکم بر این نامه ها دربرگیرنده احساسات شخصی شاعر است،‌ همراه با اشاره‌هایی به برخی مسائل ادبی و سیاسی روزگار. هر چند این موضوع تا به حال آن‌چنان پررنگ به شمار نیامده است. در پایان کتاب نیز تصویر هفده نامه با دست‌خط شاعر گنجانده شده‌ است. در واقع فارغ از محتوای خاص این نامه‌ها می‌توان آن‌ها را بخشی از تاریخ زندگی شاعر به حساب آورد که تا به امروز منتشر نشده‌ بود.

.

✔«مثل خون در رگ‌های من» دومین مجموعه از نامه‌های شاملو است که از سوی نشر چشمه منتشر شده.

.

✔خوشحال می‌شم دیدگاهتون رو بخونم.

✅برای سفارش به دایرکت‌و یا تلگرام پیام بدین.

✔خرید بیشتر از ۶۰۰۰۰ تومان ارسالش رایگان هست.

✅منبع:

Www.goodreads.com

#کتاب #کتاب_خوب #کتابفروشی #نامه #پاکت_نامه #شاملو #احمدشاملو #عاشقانه #عشق #آیدا #شاعر #شعر #کتاب_شعر #رمان #رمان_عاشقانه #رمان_تاریخی #رمان_پلیسی #رمان_نوجوان #رمان_ترسناک #داستان #دفترشعر #مثل_خون_در_رگ_های_من

منبع پست

محتوای لنزوک در لیست : مطالب قدیمی در لنزوک