بسم رب المهدی مختصری از زندگی نامه حضرت نرجس خاتون مادر امام

بسم رب المهدی .

. مختصری از زندگی نامه حضرت نرجس خاتون مادر امام مهدی(عج)

.

.

شیخ صدوق در کتاب کمال الدین و تمام النعمه، حدیثی مشهور و مفصل منسوب به بشر بن سلیمان نخاس را نقل کرده است که جزئیات بسیار دقیقی درباره چگونگی آشنایی نرگس خاتون با امام حسن عسکری و ازدواج آنها ارائه داده است.

.

ملیکا (نرگس خاتون) از طرف پدر، دختر((یشوعا)) فرزند امپراطور روم شرقی بود، و از طرف مادر، نوه ((شمعون)) بود.

شمعون از یاران مخصوص حضرت عیسی و وصی او بود.

ملیکا با اینکه در کاخ می‌زیست و با خاندان امپراطوری زندگی می‌کرد، اما آنچنان پاک و باعفت بود که گویی نسبتی با این خاندان نداشت، بلکه به مادر و خانواده مادری خود رفته و زندگیش همچون زندگی شمعون، و عیسی بن مریم از صفا و معنویت و پاکی خاصی برخوردار بود.

از این رو نمی‌خواست با خاندان امپراطوری دنیاپرست بیامیزد بلکه دوست داشت و هدفش این بود که در یک خانواده پاک و خداپرست، زندگی کند.

خداوند او را در این هدف کمک کرد و او را به طور عجیب به خواسته اش رساند.

قبر شریف ایشان در سامرا کنار قبر منور امام حسن عسکری(ع) است.

.

وقتی که ملیکا به سن ازدواج رسید، جدش امپراطور روم خواست او را به همسری برادرزاده اش در آورد.

با توجه به اینکه کسی نمی‌توانست از فرمان امپراطور سرپیچی نماید،امپراطور از طرف برادرزاده اش، از ملیکا خواستگاری کرد و سپس مجلس عقد بسیار با شکوهی ترتیب داد که در آن مجلس،سیصد نفر از برگزیدگان روحانیون و کشیشان مسیحی و هفتصد نفر از افسران و فرماندهان ارتش و چهار هزار نفر از اشراف و معتمدین و ثروتمندان شرکت داشتند.

تشریفات مراسم عقد فراهم شد، روحانیون برجسته مسیحی، کنار تخت با لباس مخصوص، شمعدان به دست، در دوطرف به صف ایستادن و کتاب مقدس انجیل در دست داشتند، همین که انجیل را گشودند که آیات آن را تلاوت کنند، ناگهان زلزله آمد، کاخ لرزید، و هرکسی که روی تخت نشسته بود بر زمین افتاد، خود امپراطور و برادرزاده اش نیز بر زمین افتادند... ادامه دارد...🌻 #اللهم_عجل_لولیک_الفرج

#مهدی_تنهاست

#مهدی_مطرود_است

#منتظران_ظهور

#حسین #کربلا #نمازشب

#نرجس_خاتون_سامرا

#ظهور_بسیار_نزدیک_است_ان_شاء_الله

#پست_مشترک

#ختم_ذکر_صلوات

#شهادت #شهید_ذوالفقاری

منبع پست

محتوای لنزوک در لیست : مطالب قدیمی در لنزوک