معرفی اب یاداشتی برگرفته از رومه اگر بخواهیم

‌📖

#معرفی_کتاب ‌

یادداشتی برگرفته از روزنامه همشهری:

اگر بخواهیم از میان شاعران حرفه‌ای 15-10 سال اخیر 3-2 شاعر را انتخاب کنیم که مورد اقبال و اتفاق اکثریت مخاطبان و اهالی شعر باشند، یکی از آنها گروس عبدالملکیان است. او در سال 1381 با مجموعه شعر «پرنده پنهان» پا به دنیای حرفه‌ای شعر گذاشت؛ مجموعه‌ای‌که با استقبال مواجه شد و جایزه شعر کارنامه را از آن خود کرد.پس از آن شاعران و منتقدان زیادی درباره آثار وی نوشته‌اند یا درباره شعرهایش سخنرانی کرده‌اند، چهره‌هایی چون منوچهر آتشی، محمدعلی سپانلو، حافظ موسوی، فرزان سجودی، بهزاد خواجات، رضا چایچی، امیرعلی نجومیان و....او خیلی زود صدای مستقل خود را در شعر امروز پیدا کرد و مخاطبانش را یافت.

مجموعه‌های بعدی او «رنگ‌های رفته دنیا»، « سطرها در تاریکی جا عوض می‌کنند»، «حفره‌ها» و «پذیرفتن» هر کدام با فاصله 4-3 سال از یکدیگر منتشر و با اقبال مواجه شدند. ‌‌

عبدالملکیان در همه این سال‌ها، کارگاه‌های شعر هم برگزار کرده و شاعران جوان زیادی از کارگاه‌های او به شعر حرفه‌ای ایران معرفی شده‌اند.به تازگی انتشارات مروارید گزینه اشعار وی را منتشر کرده است که شامل مقدمه‌ای مفصل درباره وضعیت شعر امروز ایران و گزیده‌ای از پنج مجموعه پیشین گروس عبدالملکیان است.

#گزينه_اشعار_گروس_عبدالملكيان

#نشر_مرواريد

منبع پست

محتوای لنزوک در لیست : مطالب قدیمی در لنزوک