آگلونما به نور کافی احتیاج از آفتاب مستقیم بیزار است

#آگلونما ☀️نور:

به نور کافی احتیاج دارد، از آفتاب مستقیم بیزار است و تقریباً در همه جای آپارتمان که مقداری نور طبیعی داشته باشد می ماند .

🔥دما:

در زمستان باید در داخل خانه نگهداری شود؛ حداقل دماى قابل تحمل این گیاه تا ۱۵ – ۱۰ درجه سانتیگراد است . در زمستان که رشد گیاه کندتر می شود باید آب آن را تقلیل داد و از نگهداری گیاه در نزدیکی شوفاژ یا بخاری خودداری نمود.

💧آبیاری :

اجازه دهید در بین دو آبیاری سطح خاک گلدان خشک شود زیرا آب زیادی باعث پوسیدگی گیاه می شود.

رطوبت هوا :

برگ هاى آگلونما نسبت به خشکى هوا حساس هستند و بهتر است در آپارتمان هاى گرم و خشک هر روز سطح برگ ها با آب اسپرى شود.

خاک:

مخلوط خاک گلدانی (خاکبرگ، ماسه ، پیت، خاک باغچه) با قابلیت نفوذ خوب (به طور کلی خاک غنى از خاکبرگ و اسیدى را مى پسندد). 🌱تکثیر:

تکثیر این گیاه عمدتاً در فصل تابستان صورت مى گیرد. میتوان ساقه بدون برگ را به صورت افقی در ماسه کاشت یا قلمه برگدار را کاشت یا از جوانه هایی که از خاک خارج می شوند استفاده کرد. باید دقت کرد که نباید هوا به ریشه برسد، بنابراین خاک اطراف ریشه را کاملاً فشرده می نمایند. ✅اگر برگ ها خیلی آویزان هستند برگ ها را دسته کنید و چند روز درون روزنامه بپیچید تا برگ ها شکل ایستاده به خود بگیرند.

️🌹آگلونما بعد از چند سال گل هم میده مال منم دو سال هست که این موقع از سال گل میده که بهتره گلشو بچینین چون رشد گیاه رو میگیره و زیبایی چندانی نداره.

🌹دایرکت پاسخگو نیستم لطفا سوالاتتون رو زیر آخرین پست کامنت کنین کپشن ها رو هم با دقت بیشتری بخونین لایکم بکنین آسمون به زمین نمیاد 😆

#آگلونما #تصفیه کننده هوا #گل #گل_گلدون #گل و گیاه #گلدون #زندگی سبز #تکثیر اگلونما #دکوراسیون #نگهداری صحیح از گل و گیاه #پتوس #برگ بیدی

عكس و متن از بانو

@banoo_honar

منبع پست

محتوای لنزوک در لیست : مطالب قدیمی در لنزوک